Letar du efter ett par högklassiga cykelglasögon som trivs bäst i höga hastigheter? Är du trött på att hålla på att byta linser så fort ljusförhållanden skiftar? Med smarta Endura Shumba II löser du enkelt den problematiken. Den här slimmade modellen har nämligen linser med den senaste fotokromatiska teknologin för helt automatisk reglering av ljus. På några sekunder regleras exponeringen automatiskt och ger dina ögon helt optimala ljusförhållanden och samtidigt fullt UV-skydd.
Modell med riktigt hög komfort och grym passform som är utrustade med både gummibeklädda skalmar och en reglerbar näskudde i mjukt gummi, vilket ser till att de sitter stadigt även när du börjar bli lite svettig.
Slimmade Endura Shumba II tar dig till en helt ny nivå med det senaste inom prestanda och levereras dessutom med både ett praktiskt hårt fodral och en mjuk påse, som även fungerar som din putsduk.
Relaterade kategorier
Ett av leverantören rekommenderat pris på marknaden och får ej ses som jämförelsepris.
Pris upphör strax!
Det här erbjudandet vill du inte missa! Just nu har du chansen att få din cykel till ett fantastiskt pris – men skynda dig, rabatten gäller bara så länge lagret räcker.