Det vattentåliga tyget och den svetsade konstruktionen gör väskan hållbar och sömlös. Den dragkedjade öppningen är utrustad med YKK vattentåliga dragkedjor. Insidan av väskan är fodrad med fleece för att skydda dina elektroniska enheter och har ett fack för ditt kreditkort. Om du vill gå ultralätt kan du enkelt ta bort den inre ramen från väskan.
Väskan levereras med två elastiska gummiliknande remmar, inspirerade av motorcykelväskor och cykelpackningsentusiaster, för att säkerställa att väskan sitter fast och säkert på cykeln. Väskan levereras även med två kardborreband i olika längder för maximal kompatibilitet. Fästpunkterna under väskan är tillverkade av Hypalon, vilket gör att fästpunkterna är flexibla och kompatibla med USWE-ramväskor.
Framsidan av väskan är tillverkad av Hypalon och har ett uttag för en laddningskabel eller annan kabel. Väskan är lika bra som den ser ut och vi har stolt präglat "No Dancing Monkey"-logotypen på väskan.
Använd den för äventyr och tävling, MTB, E-MTB eller gravel. Valet är ditt.
Relaterade kategorier
Pris upphör strax!