EasyAir BMP-34 CO2 Pump + patron black
ID: 554781
259 kr
inkl. moms
plus Leveranskostnad
Begär Produkt
Standardleverans
inom 4-6 arbetsdagar
Värt att veta
BBB EasyAir BMP-34 CO2 Pump + patron black
BMP-34 AirSpeed från BBB är en liten CO2-patronpump utformad för Presta och Schrader-ventiler. Pumphuvudet är helt tillverkat av aluminium. För mer säkerhet kan patronen och pumpen monteras utan att patronen öppnas.
Detaljer
- C02 Patronpump
- Enkel och säker att använda
- Passar till Presta och Schrader ventil
- Inklusive 16 grams patron och köldskydd
På detaljnivå
Användningsområde
MTB Nybörjare/Touring, Cross Country/Långlopp, All mountain/Enduro, Downhill/Freeride, All-round / Nybörjare, Tour / Cross Country, Marathon / XC, All Mountain / Trail, Enduro, Dirt, Landsväg, Cyclocross, Gravel, Endurance, Trekking, Cykelsemester, Cross, Cykelpendling, Stadscykling, Vardagscykling, Pendling, Lifestyle / Single Speed, Urban, Dirt/BMXTyp
CO2-pumpPump
Kompatibla ventiltyper: Bilventil (AV), Racerventil (SV)Material
Cylinder: AluminiumMaximalt tryck
7.5 BarVikt
84 gAktuell i vårt sortiment
2021Produktnummer
554781Kundernas åsikter

Ludovic Porras
Opålitliga
Översatt från Franska
Tillbaka till originalspråk
Verkligen extremt besviken över den här produkten. Justerar inte luftflödet och den enda användningen var en katastrof. Enheten sitter fast på ventilen, omöjlig att ta bort den. Resultat luften kom ut kontinuerligt och jag sågade ventilen för att kunna byta det inre röret.
Jag rekommenderar absolut inte!
29.05.2020

Günter
Bra intryck.
Översatt från Tyska
Tillbaka till originalspråk
Lyckligtvis har jag inte använt den här delen ännu, men jag är säker på att pumpen i en nödsituation hjälper mig. Tillverkningen ger ett riktigt bra intryck.
01.02.2019

ossi
Stor pump för ryggsäcken!
Översatt från Tyska
Tillbaka till originalspråk
Pumpen mycket välgjord och är lätt. Har ännu inte använts, men nu handpumpen ersatt det med en andra kassett. Är så väl förberedda för den äkta varan.
16.09.2017